Warsztaty fotograficzne

O mnie

     Cześć! Nazywam się Tomasz Gawroński i moją pasją jest fotografia. Nie jest to jednak zwykła fotografia, pełna nudnych sesji i sztucznych póz, lecz wyjątkowa i niepowtarzalna fotografia przyrodnicza. Jest to niesamowita odmiana tej dziedziny sztuki. Nigdy bowiem nie powtórzą się dwa takie same ujęcia. Nigdy mój model lub modelka nie dostosują się do moich rad – to zawsze ja muszę dostosować się do nich. To wszystko sprawia, że każde kolejne zdjęcie jest jedyne w swoim rodzaju. Fotografia przyrodnicza jest dla mnie nie tylko pasją, ale też sposobem na bycie z samym sobą. Jest doskonałą okazją, by ćwiczyć swoją cierpliwość i wnikliwe spojrzenie. To czas tylko dla mnie, który muszę dobrze wykorzystać, by uchwycić to co chcę.

     Świat wokół nas jest tak piękny, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. W baśniowych wręcz okolicznościach przyrody przemierzanie niemałej ilości kilometrów zdaje się nie mieć znaczenia. Sam już dokładnie nie pamiętam „kiedy to się wszystko zaczęło”, ale coś zaiskrzyło między mną a otaczającą mnie przyrodą bardzo wcześnie. Początki były trudne, ale zjawiskowe fotografie wynagradzały trud włożony w ich wykonanie. Obecnie mam możliwość wykonywania swoich zdjęć w czterech sprawdzonych przeze mnie czatowniach, do których w ramach planowanych warsztatów fotografii przyrodniczej chciałbym zaprosić każdego pasjonata. To miejsca bytowania głównie ptaków drapieżnych takich jak kania ruda, kania czarna, jastrząb, bielik.

     Wielokrotnie przekonałem się, że majestatu tych zwierząt można doświadczyć tylko obserwując je w odpowiednim ukryciu, z zachowaniem ogromnej dozy cierpliwości. Korzystam również z uroków mojego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy. Dlatego tak wiele moich kadrów pochodzi z Puszczy Goleniowskiej i wchodzących w jej skład pól, lasów, bagien oraz rozlewisk rzeki Iny. Bogactwo najbliższej mi flory i fauny jest tak ogromne, że nie muszę martwić się o to, że kiedyś zabraknie mi odpowiedniej scenerii. Mogę za to skupić się na niekończącym się poszukiwaniu połączeń idealnych – dorosłych i młodych osobników, gniazd i nor, w których kwitnie życie rodzinne oraz beztrosko biegających po łąkach zwierzęcych rodzeństw. To wszystko daje mi ogromną radość, którą chciałbym się z Państwem podzielić.

Zostaw mi swój kontakt, oddzwonię lub odpiszę e-mail

    EnglishGermanPoland