Warsztaty fotograficzne

Warsztaty

     Jestem organizatorem warsztatów fotograficznych polegających  na fotografowaniu zwierząt głównie z czatowni umiejscowionych w atrakcyjnie przyrodniczo miejscach, które obserwowałem przez lata.

     Warsztaty kieruje do wszystkich pasjonatów szeroko pojętej fotografii przyrodniczej, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, szukających rzadkich gatunków szczególnie trudnych do uchwycenia. W zależności od pory roku głównymi tematami fotografii są:  ptaki drapieżne, wodno – błotne, ssaki takie jak lis, borsuk, jenot, sarna, jeleń, dzik. 

     Przeznaczone do tego celu czatownie są rozmieszczone w taki sposób, żeby uczestnik warsztatów mógł wykonać zdjęcie nie ingerując w przyrodę. Pozwala to uchwycić niepowtarzalne chwile wiedząc, że  fotografowane zwierzę nie widząc nas zachowuje się zupełnie naturalnie.

Do dyspozycji uczestników warsztatów są cztery czatownie stacjonarne i kilka przenośnych.

Trzy najważniejsze to: 

Czatownia KANIA, (przeznaczona jest głównie do fotografowania kanii rudej i kanii czarnej. Systematycznie przylatują do niej myszołów zwyczajny, błotniak stawowy i podchodzą lis oraz jenot).

Czatownie BIELIK 1 i BIELIK  2, (Umiejscowione są w pobliżu rezerwatu Olszanka, który wraz z najbliższymi okolicami jest siedliskiem największego ptaka drapieżnego w Polsce  i jednym z największych skupisk jego stanowisk w Europie. To miejsce gdzie uchwycić tez można jastrzębia i bardzo ciekawego myszołowa zwyczajnego – albinosa).

Do czatowni należy zabrać ze sobą:

– aparat i obiektyw (min. 300mm),  
– w zależności od pory roku odpowiedni ubranie,
– głowicę lub statyw ( w zależności od czatowni),
– latarkę, czołówkę,  

Zostaw mi swój kontakt, oddzwonię lub odpiszę e-mail

    EnglishGermanPoland